Wybór najlepszego soku z cytryny - Dynamika Zdrowia

Najlepszy sok z wiśni, jaki możesz pić, to bez wątpienia ten, który przygotujesz w domu. Sok ten ma wiele zalet zdrowotnych, o których możesz przeczytać tutaj.

Świeże cierpkie wiśnie nie mogą być porównywane z żadnym sokiem na bazie cierpkich wiśni, który można znaleźć w sklepie. Ani z żadnym innym komercyjnym produktem z czereśni. Nawet mrożone wiśnie są lepsze - w rzeczywistości wykazano, że zachowują one większość swoich wartości odżywczych nawet po zamrożeniu. Przechowuj więc świeże wiśnie, których nie możesz wykorzystać od razu w lodówce i używaj ich, kiedy tylko chcesz, do przygotowania soków lub smoothie.

Sok z wiśni tłoczony na zimno

Aby przygotować własny, tłoczony na zimno sok z cierpkich wiśni, wybierz wiśnie, które są jędrne i jasne, a następnie dokładnie je umyj przed wyciskaniem soku. Świetną opcją jest kupienie ich na targu rolniczym. Jeszcze lepszą opcją jest wybór wiśni uprawianych ekologicznie za każdym razem, gdy uda Ci się je znaleźć. Niektóre odmiany tych owoców są mocno spryskiwane pestycydami, fungicydami i insektycydami. Uwierz mi, nie chcesz, aby cała ta trucizna znalazła się w Twoim organizmie.

Wydajność soku z czereśni jest umiarkowana: z 1 funta świeżych czereśni otrzymasz około 1,5 szklanki soku. Kiedy usuniesz pestki z wiśni bez szypułek, otrzymasz coś w rodzaju 2,5 filiżanki lub cierpkich wiśni. Będzie ich wtedy wystarczająco dużo, aby uzyskać półtorej szklanki soku. Nie wyrzucaj miąższu. Możesz go wykorzystać do przygotowania innych pysznych smakołyków.

Jeśli nie lubisz cierpkiego smaku, dodaj trochę wody, aby go rozcieńczyć, lub zmieszaj go z innymi owocami, na przykład z cytryną, jagodami itp. Pij natychmiast po wyciśnięciu lub przechowuj w lodówce do późniejszego wykorzystania (nie dłużej niż 24 godziny).

Sok wiśniowy, który można kupić w sklepie

Wybierając najlepszy sok z wiśni, niektórzy uważają, że intensywny smak surowych wiśni jest nieco problematyczny. Można więc pokusić się o zakup soku z dodatkiem cukru, aby poprawić jego smak. Jednak w takim przypadku korzyści zdrowotne mogą być znacznie zmniejszone. To, co zyskujemy dzięki zawartości przeciwutleniaczy, tracimy z powodu niekorzystnego wpływu cukru.

Podobnie jak w przypadku innych soków owocowych, istnieją zasadniczo trzy kategorie tego produktu - sok z wiśni jako koncentrat, sok z wiśni jako produkt butelkowany i różne mieszanki z kilkoma innymi sokami owocowymi.

Ponownie, niektóre marki są w 100 procentach czyste, bez konserwantów i dodatkowych substancji słodzących. Szukajcie takich marek, aby poprawić swoje zdrowie. Co jest jeszcze lepsze, to wybór soków z ekologicznie uprawianych wiśni. Zawsze sprawdzaj etykiety, aby upewnić się, że wiśnie są naprawdę organiczne.

Nawet jeśli są w 100% organiczne, wadą komercyjnych marek, które można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością, jest to, że są one pasteryzowane. Wiele enzymów i składników odżywczych zostaje utraconych, ponieważ nie są one w stanie przetrwać procesu pasteryzacji. Jest to główny powód, dla którego należy przygotowywać świeżo wyciskane soki domowe.

Najlepszy sok, jaki można kupić za pieniądze

A jeśli nie masz czasu na przygotowanie soku z wiśni tłoczonego na zimno? Wtedy musisz go kupić. Chociaż dostępnych jest wiele odmian, uważamy, że znacznie lepiej jest wybrać zagęszczony sok z wiśni zamiast różnych mieszanek soków wiśniowych. Głównie ze względu na cenę preferujemy sok z koncentratu, a nie np. markę czystego soku nie z koncentratu. Jedną z najlepszych marek koncentratu soku, jaką udało nam się znaleźć jest

Dynamic Health Organic Tart Cherry Juice

Oczywistą zaletą soku z cierpkich wiśni Dynamic Health jest to, że jest on organiczny. Nie zawiera konserwantów ani sztucznych aromatów, co jest dodatkowym plusem. Jest zrobiony z koncentratu, ale jest w 100 procentach organiczny i certyfikowany, bez tłuszczu, bez dodatku glutenu i bez cukru.

Jeśli kupisz ten sok Dynamic Health z Amazon.com, powinieneś wiedzieć, że nie jest on wysyłany na zimno. Ponadto, wydaje się, że wysyłane w plastikowej butelce (co jest niefortunne, dużo lepiej byłoby, gdyby przyszedł w szklanym pojemniku; spróbuj znaleźć tę markę w lokalnym sklepie w szklanej butelce). Po otwarciu go, trzeba by go przechowywać w lodówce.

Na stronie internetowej Dynamic Health, producent wskazuje, że ich produkty są nie tylko Organic certyfikat, ale także Hala, koszerne i Purity certyfikat. Twierdzą oni, że kontrolują łańcuch dostaw, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość produktów.

W 2 TBSP wielkości porcji koncentratu soku Dynamic Health Tart Cherry jest 70 kalorii, to jest, jeśli zdecydujesz się spożywać go jako jest, niesłodzone. Większość kalorii są z węglowodanów, a tam jest bardzo mało białka, bez kalorii z tłuszczu.

Zobacz również