Najważniejsze zwyczaje kobiet odnoszących sukcesy

Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet dla wszystkich wspaniałych kobiet na stanowiskach kierowniczych! Dziś na całym świecie świętujemy wszystkie nasze niesamowite osiągnięcia i chylimy czoła przed naszymi ambicjami. Nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, potrzeba tylko ciężkiej pracy, determinacji, pasji i odwagi. Tak, drogie panie, to wymaga hartu ducha! Świat jest naszą ostrygą, musimy tylko wyjść na zewnątrz i go pokonać.

Jako przedsiębiorca, odkryłam, że po byciu mamą, był to zarówno najtrudniejszy, jak i najbardziej satysfakcjonujący okres w moim życiu. Określenie, kim jestem, czego chcę i nie cofnę się przed niczym, aby spełnić swoje marzenie.

Dziś podzielę się tym, co według mnie jest NAJWAŻNIEJSZYMI nawykami kobiet, które odniosły sukces.

1. Codziennie wygospodaruj czas na dbanie o siebie

To jest niezbędne dla Twojego sukcesu. Wyrób w sobie nawyk codziennego poświęcania czasu dla siebie. Wybierz się na siłownię w porze lunchu, wróć do domu dłuższą drogą i włącz sobie świetną playlistę, zaplanuj kolację z przyjaciółką w jeden wieczór, weź relaksującą kąpiel - lista jest długa i długa.

Fakt: Dbanie o siebie pomoże ci zachować zdrowie, szczęście i odporność. Sprawdź post, który napisałam kilka tygodni temu na stronie Self-Love. Znajdują się tam świetne wskazówki, jak celebrować TY.

2. Znajdź równowagę

Znalezienie równowagi jest kluczowe! Jasne, wszyscy żyjemy dziś w szalonym tempie i może być trudno pogodzić życie zawodowe z życiem osobistym i znaleźć czas na robienie tych wszystkich rzeczy, które kochasz i które pozwalają ci się rozwijać. Ale faktem jest, że MUSISZ znaleźć czas na zachowanie równowagi.

Zapoznaj się z tymi 5 wskazówkami , które pomogą Ci być bardziej efektywnym podczas "godzin pracy", tak abyś mógł znaleźć równowagę pomiędzy pracą a zabawą. Shout out do mojego niesamowitego kolegi #girlboss i siostrzenicy, Hope Taylor.

3. Znajdź swój Go-To Distraction

Dlaczego potrzebuję go-to dystrakcji pytasz? Pozwól mi rozwinąć. Dla mnie osobiście, znalazłem późny wieczór być czas, że ja faktycznie zacząć drugi zgadywać siebie i moje działania. Czy jestem wystarczająco dobry? Czy jestem wystarczająco mądry? A co, jeśli mi się nie powiedzie? Co, jeśli nie znajdę inwestorów? Co, jeśli wszystko stracę? Jaką pracę dostanę, jeśli nie uda mi się tego zrealizować? Tak, wszystkie te pytania zadaje sobie prawdziwy przedsiębiorca. Może Twoje myśli o zwątpieniu w siebie wyglądają nieco inaczej, ale faktem jest, że wszyscy je mamy. Co więc należy z tym zrobić?

To proste. Odwracasz swoją uwagę. Znajdź coś, co zatrzyma te myśli w miejscu, zanim przejmą kontrolę. Moim ulubionym sposobem na odwrócenie uwagi jest świetny serial na Netflixie lub przyjemne, spocone zajęcia jogi. Po prostu wyłączam wszystko i odłączam swój mózg. Może Twoim sposobem na odwrócenie uwagi jest gorąca kąpiel i relaksująca muzyka, a może dobra książka, ale upewnij się, że jest to książka, która nie ma absolutnie NIC wspólnego z biznesem. Pozwól sobie na przerwę.

Odkryłem, że jeśli pozwolę sobie na chwilę rozproszenia, budzę się bardziej pewny siebie, pełen energii i mam większe poczucie jasności. Czuję się gotowa do rozpoczęcia kolejnego dnia ze świeżym spojrzeniem.

4. Wyznacz cele i zamierzenia

Zawsze czujemy się lepiej, gdy jesteśmy w trybie działania. Cele sprawiają, że Twój mózg koncentruje się na wprowadzaniu pozytywnych zmian w Twoim życiu. Już samo sporządzenie listy celów może zmienić Twój sposób myślenia. Chwyć więc za długopis i zapisz je na papierze.

Myśl zarówno o celach krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Cele krótkoterminowe niech będą nieco prostsze, a długoterminowe sięgaj dalej. Pomyśl o tym, jak o wytyczaniu drogi, przejmując odpowiedzialność za swoje życie, podsycając ogień i pozwalając, by twoje myśli zalały twój umysł.

5. Pościel łóżko

To może wydawać się bardzo proste, ale prosta czynność, jaką jest ścielenie łóżka każdego ranka, może dać ci natychmiastowe poczucie spełnienia. Tworzenie codziennych nawyków, które poprawiają samopoczucie, może bardzo zwiększyć twoją produktywność. Innym prostym, poprawiającym samopoczucie nawykiem jest budzenie się nieco wcześniej niż zwykle, aby spędzić trochę czasu w ciszy, zanim dzień nabierze tempa. Filiżanka kawy i odrobina ciszy i spokoju każdego ranka, a nawet kilka dni w tygodniu, może okazać się bardzo pomocna.

5. Najpierw zajmij się najważniejszymi rzeczami na liście rzeczy do zrobienia

Może się to wydawać oczywiste, ale łatwo jest się zgubić w morzu spraw do załatwienia. Postaraj się najpierw zająć się najważniejszymi rzeczami na swojej liście rzeczy do zrobienia. To właśnie tutaj kluczowa jest dzienna lub tygodniowa lista rzeczy do zrobienia. Wszystko polega na trzymaniu się tej listy, skupieniu się na niej i ustalaniu priorytetów!

Fakt, rozproszenia uwagi się zdarzają. Nie daj się wciągnąć w czasochłonne zadanie, jeśli nie jest ono priorytetem. Staraj się skończyć jedną rzecz, zanim przejdziesz do następnej. Nie zapominaj też o robieniu krótkich i potrzebnych przerw.

Zaufaj oczekiwaniu. Przyjmij niepewność. Ciesz się pięknem stawania się. Kiedy nic nie jest pewne, wszystko jest możliwe.

Na zakończenie powiem tak... Ty i tylko Ty masz WSZYSTKO. Potrzeba dużo odwagi i siły woli, aby wytyczyć swoją ścieżkę, ale nigdy się nie poddawaj i nie trać z oczu swoich celów. Jesteś silny. Jesteś potężny. I to Ty określasz swoje przeznaczenie. Może to zabrzmi banalnie, ale to prawda.

Nigdy nie trać z oczu tego, kim jesteś i dokąd chcesz zmierzać. Życie z pewnością rzuci Ci kilka zakrętów, ale to od Ciebie zależy, czy będziesz silny i czy utrzymasz kurs. Pamiętaj, aby zawsze podążać za swoją intuicją, bo to ona jest Twoim przewodnikiem. W ciągu ostatnich lat życie zaprowadziło mnie w wielu różnych kierunkach, ale dzięki temu, że odpuściłam i podążam za intuicją, moje życie jest o wiele bogatsze.

Zobacz również