Tajniki mycia wyciskarek

Wyciskanie soku przy pomocy wyciskarki to tak naprawdę przyjemność, ale potem jej mycie już nie będzie taką przyjemnością. Jest to jednak czynność niezbędna, którą zawsze będzie trzeba wykonywać. Dobrze wiedzieć dlaczego myć wyciskarki i jak można to skutecznie robić.

DLA NASZEGO ZDROWIA - Resztki miąższu, które zostaną w wyciskarce będą pożywką dla rozwijających się różnego rodzaju bakterii. Dlatego wyciskanie soku sprawi, że te bakterie pojawiają się w tym co spożyjemy.

DLA ZDROWIA WYCISKARKI - Resztki, które pozostają w takim urządzeniu będą tworzyć pewien osad prowadzący do zniszczenia takiego urządzenia w krótkim czasie.(http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/

DLA LEPSZEJ WYDAJNOŚCI - Jeżeli nie będziemy dokładnie myć sita to tak naprawdę włókna, które tam będą się gromadzić zaschną i okaże się, że nie będziemy mogli skutecznie wyciskać soku.  Nie ma takiego urządzenia, którego nie będzie trzeba myć. Każdą wyciskarkę nawet taką najdroższą należy rozłożyć po użytkowaniu oraz umyć. Żadne urządzenie nie będzie się nadawać do mycia w zmywarce. Po pierwsze wyciskarki mają elementy gumowe i pod wpływem mocno gorącej wody zostaną one zniszczone. Dodatkowo zmywarki nie będą w stanie domyć tych miejsc, które są trudno dostępne i dlatego mycie nie będzie wydajne. Funkcja związana z przepłukiwaniem na biegu nie będzie również zastępować nam mycia. Jest to element, który ułatwia utrzymanie w czystości sprzętu, ponieważ potem mycie nie będzie już mocno absorbujące. Pozwala między innymi usuwać nadmiar miąższu, który gromadzi się w urządzeniu. Wybierając wyciskarkę, zwróć uwagę na łatwość mycia, jeśli chcemy kupować wyciskarkę warto sprawdzić jak będzie można takie urządzenie myć. To ważna sprawa, ponieważ jeśli okaże się, że mycie jest bardzo czasochłonne to potem bardzo szybko okaże się, że nie będziemy chcieli z urządzenia ponowanie korzystać, ponieważ po prostu denerwować będzie nas czas jaki trzeba na czyszczenie sprzętu poświęcić, a to jak wiadomo już spory problem. Dlatego już w sklepie warto sprawdzić jak urządzenie będzie się myło.

Zobacz również