Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne cz I

Wyciskarki będą się doskonale nadawać praktycznie do każdego gatunku owoców. Z niektórych będzie się dało przygotowywać sok klarowny, z innych gęsty czy musowaty. Zawsze jednak będzie tam wiele różnych witamin oraz minerałów.

Sok z ananasów

owoce do wyciskarkiWielką zaletą ananasów będzie to, że znajduje się w nich brom, środek przeciwzapalny, który chroni nasze stawy. Bogate w witaminę C ananasy wpływają również korzystnie na system odpornościowy i ochronę przed wolnymi rodnikami, które decydują o procesach starzenia. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/ Ananas to źródło enzymów trawiennych takich jak bromelina i betaina. Odpowiadają one za pozytywne funkcjonowanie organizmu w momencie, gdy musi radzić sobie ze skutkami oparzeń, ropni czy wrzodów. Już Indianie korzystali z ananasów i przygotowywali z nich między innymi okłady, które leczyły zakażenia, stany zapalne ran i inne uszkodzenia skóry. Ananasy posiadają również elementy wspomagające trawienie i rozpuszczające zatory naczyń krwionośnych.

Sok arbuzowy

owoce z których warto wyciskać sokW Arbuzach znajduje się między innymi cenny likopen, którego więcej będzie jedynie w pomidorach. To właśnie ta substancja odpowiada za zabarwienie arbuzów. Ostatnie badania pokazują, ze to właśnie one mogą nas chronić przed nowotworami i chorobami sercowymi. Według badań osoby, które stosują taką dietę na pewno będą mniej narażone na zawał serca niż te osoby, które mają zdecydowanie mniej takich składników, w których będzie znajdować się między innymi likopen. Co bardzo ważne arbuzy są miękkie i jednocześnie soczyste, dlatego ich wyciskanie będzie bardzo łatwe. Dzięki temu oczywiście będzie można pozyskiwać z niej sporo soku. Przed wyciskaniem arbuzów trzeba oczywiście usuwać twardą skórkę, ale można zostawić pestki.

Mus z bananów

owoce do wyciskarki​Banany wzmacniają serce czy układ mięśniowy. Mogą chronić przed wyczerpaniem i zaburzeniami trawienia. Z bananów nie będzie się jednak dało wyciskać klarownego soku. Można natomiast przygotowywać z nich smaczny i zdrowy mus. Można w trakcie przygotowywania dodać również jakiś jeden dodatkowy składnik do takiego musu.

Zobacz również