Monini - rodzinny biznes z międzynarodowym sukcesem

Monini

W przypadku wielu włoskich marek trudno nie zgodzić się z tym, że ich nazwy mówią same za siebie. To właśnie rodziny, które za nimi stoją, mogą być postrzegane jako gwarancja najwyższej jakości oferowanych produktów. Oczywiście, niektóre już wiele lat temu zostały przejęte przez międzynarodowe koncerny. Nie można jednak nie dostrzec tego, że przez cały czas mamy do czynienia również z firmami, które zyskały renomę na świecie pomimo tego, że zarządza nimi nieustannie jedna rodzina. Właśnie taki status posiada firma Monini. (http://sklep.puregreen.pl/monini)

Siedziba firmy

Siedziby firmy Monini należy szukać w miasteczku Spoleto w Umbrii. Miasteczko nie jest przy tym wcale aż tak niepozorne, jak mogłoby się to nam wydawać. Jest nie tylko malowniczo zalesione, ale i położone w centrum kraju, charakteryzuje się przy tym łagodnym klimatem i takim ukształtowaniem terenu, które sprawia, że zbiory oliwek mogą być postrzegane jako wyjątkowo satysfakcjonujące.

Początki

Wspominając początki firmy musielibyśmy cofnąć się do lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Właśnie wtedy Zefferino Monini zdecydował, że skoncentrowanie się na produkowaniu oliwy z oliwek może się okazać znakomitym pomysłem na biznes. Był przekonany, że to rafinowana oliwa jest chwilowym wymysłem, przyszłość należy zaś do rozwiązania zgodnego z naturą. Ekspansja firmy nie była możliwa ze względu na działania wojenne, zaraz po jej zakończeniu synowie Moniniego przystąpili do realizacji planów ojca.

Wysokiej jakości oliwa

Oliwa Monini

Choć dziś firma cieszy się dużą popularnością, nie można nie zgodzić się z tym, że jej kierownictwo nie jest nastawione wyłącznie na cieszenie się z owoców swoich sukcesów. Już w latach pięćdziesiątych wprowadzono więc oliwę butelkowaną, a choć nam może się ona wydawać czymś naturalnym, pierwsze butelki zamiast antałków były niemałym wydarzeniem.

Numer 1 we Włoszech

Gdybyśmy mieli analizować jedynie rynek włoski, musielibyśmy uznać firmę Monini za jedyną, która liczy się na nim, a nadal jest zarządzana przez jedną rodzinę. To spory sukces zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę to, jak wiele firm zostało już przejętych.

Rozwój

Począwszy od lat sześćdziesiątych firma dynamicznie się rozwija przenosząc się do nowej siedziby i odwołując się do nowoczesnych technologii na liniach produkcyjnych.

Zobacz również